ÚVODNÉ STRETNUTIE

Keď ma kontaktujete a dohodneme si termín prvého stretnutia, môžu nastať dve situácie

1

Viete, čo odo mňa potrebujete, ide o konkrétnu vec, napr. psychodiagnostické vyšetrenie pre ambulantného psychiatra alebo viete povahu Vašich ťažkostí presne pomenovať. Preto si vieme účel nášho stretnutia dohodnúť dopredu (telefonicky alebo emailovo) a je od počiatku zrejmý pre nás oboch.

Mgr. Zuzana Johanesová Klinická psychológia a psychoterapia
2

Niečo Vás trápi alebo máte ťažkosti a hľadáte možnosti ako to riešiť. Jednou z možností je aj návšteva psychologičky, psychoterapeutky a po tej práve teraz siahate. Nie vždy je však možné, aby ste mi celú povahu Vašich ťažkostí vysvetlili telefonicky alebo emailom, alebo aby som jej takto mohla porozumieť, pretože situácia je komplikovaná, komplexná, a pod. Zmysluplnejšie je urobiť tak na prvom stretnutí. Alebo ak sami presne neviete pomenovať či sformulovať, čo Vás trápi a čo by ste odo mňa potrebovali. Preto môže byť náplňou prvého, úvodného stretnutia práve to, aby ste mali dostatočný priestor porozprávať mi o Vašich ťažkostiach a trápeniach, o tom čo by ste potrebovali, popr. čo chcete zmeniť. Pre mňa je prvé stretnutie s Vami zase možnosť, aby som sa vo vašej situácií mohla zorientovať. Na základe prvého stretnutia Vám potom môžem ponúknuť možnosti, ako Vám viem ja ako psychologička a psychoterapeutka pomôcť. Niekedy sa môže stať, že povaha Vašich ťažkostí môže byť vhodná skôr pre iného odborníka a tak Vám môžem odporučiť vyhľadať ho. V prípade, že Vám viem pomôcť ja a my sa spolu rozhodneme ďalej pracovať, dohodneme sa na záver prvého stretnutia, ako bude naša ďalšia spoločná práca vyzerať.

Klinicko-psychologické a psychoterapeutické služby

Pri psychických, emocionálnych a vzťahových ťažkostiach.

Milí záujemcovia o moje služby, od januára 2024 až do odvolania prerušujem svoju činnosť. O jej obnovení budem informovať na webovej stránke. Dovtedy ma môžete v nevyhnutnom prípade kontaktovať prostredníctvom e-mailu. Na uvedenom telefónnom čísle ma nezastihnete.